Достапни линкови

Папата ја продолжува посетата на Лондон


Папата Бенедик 16-ти, на третиот ден од посетата на Велика Британија, денеска во Лондон ќе одржи миса во римо-католичката катедрала, а потоа се очекува да има средба со британскиот премиер Дејвид Камерун и со други политичари. Предвидено е Папата да одржи миса и на отворено во лондонскиот Хајд Парк.
XS
SM
MD
LG