Достапни линкови

Откриена нова масовна гробница во БиХ


Нова масовна гробница со тела на осум жртви од војната во Босна и Херцеговина во периодот од 1992 до 1995 година била откриенa во близина на градот Сански Мост на 150 километри северозападно од Сараево. Експертите сметаат дека таму може да се околу 20 погребани луѓе. Националноста на жртвите не е соопштена.
XS
SM
MD
LG