Достапни линкови

Во Лондон уапсени 5 лица, кои биле закана за Папата


Британските власти соопштија дека уапсиле 5 лица во Лондон, осомничени дека се закана за Папата Бенедикт 16-ти, кој е во посета на Велика Британија. Полицијата во Лондон соопшти дека уапсените се на возраст од 26 до 50 години,
XS
SM
MD
LG