Достапни линкови

Во експлозија во Шри Ланка, најмалку 60 загинати


Најмалку шеесет луѓе се страхува дека загинале во денешната експлозија во Шри Ланка. Агенциите јавуваат дека камион полн со експлозив, потребен за градежни работи, експлодирал во близина на една полициска станица. Полицијата соопшти дека станува збор за несреќен случај.
XS
SM
MD
LG