Достапни линкови

Папата Бенедикт Шеснаесетти во Лондон


Папата Бенедикт Шеснаесетти денеска во Лондон треба да се сретне со архибискупот од Кантербери со цел подобрување на односите меѓу Римокатоличката и Англиканската црква. Оваа посета е прва официјална посета на папата во Британија. Тој вчера ја почна во Единбург каде што беше пречекан од Кралицата, по што замина во Глазгов каде што одржа миса на која присуствуваа над 65 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG