Достапни линкови

Во Полска уапсен чеченскиот лидер Закаев


Полската државна агенција ПАП објави дека полската полиција го уапсила протераниот чеченски сепаратистички лидер Ахмед Закаев по кого Русија има распишано потенцира за тероризам. Закаев беше во Полска за да учествува на дводенвниот чеченски конгрес што се одржува во близина на Варшава.
XS
SM
MD
LG