Достапни линкови

Убиен протеран пакистански политичар во Лондон


Пакистанскиот политичар Имран Фарук кој беше протеран од родната земја е избоден до смрт пред неговата куќа во Лондон. Тој беше лидер на партијата МОМ која има анти-талибански убедувања и е влијателна во градот Карачи. Фарук кој се преселил во Лондон од 1992 година и беше баран од пакистанските безбедносни сили за наводно сериозни криминални дела. Тој ги негираше обвинувањата.
XS
SM
MD
LG