Достапни линкови

САД и натаму со помош за Пакистан по поплавите


Претставничкиот дом на Соединетите Американски Држави изгласа резолуција за солидарност со пакистанскиот народ, поради катастрофалните поплави кои ја погодија нацијата и дислоцираа милиони луѓе од нивните домови. Резолуцијата е знак дека Пакистан останува близок сојузник и пријател на САД и дека тие и натаму ќе и помагаат да ја преброди кризата.
XS
SM
MD
LG