Достапни линкови

Курдската работничка партија негира вмешаност во експлозијата на мина


Потпаролот на Курдската работничка партија изјави дека организацијата не е виновна за експлозијата на мина при преминувањето на патнички автобус во Југоисточна Турција. Тој ја обвини владата дека со таквите напади сака да го наруши имиџот на партијата. Според поледните информации во селото Гечитли во југоисточниот дел на Турција загинаа 9 лица, а 4 се повредени.
XS
SM
MD
LG