Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со слаб до умерен ветер


Времето денеска ќе биде сончево и потопло со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од 6 до 15, а дневната од 26 до 33 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло, со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 7, а дневната ќе се искачи до 30 степени.
XS
SM
MD
LG