Достапни линкови

Се уште демонстрации против палењето на Куранот


Двајца антиамерикански демонстранти биле убиени денеска, а двајца се ранети, кога се обиделе да влезат во база на НАТО во Авганистан. Протестите биле предизвикани од неодамнешните најави дека еден американски свештеник ќе го запали Куранот, иако тој потоа го откажа палењето на муслиманската света книга.
НАТО војниците пукале во демонстрантите што се обиделе да влезат во базата.
XS
SM
MD
LG