Достапни линкови

Груевски се сретна со Бојко Борисов во Брисел


Премиерот Никола Груевски денеска во Советот на ЕУ во Брисел се сретна со неговиот бугарски колега Бојко Борисов.
Груевски и Борисов разговарале за реформите што ги прави Македонија за влез во ЕУ, како и за македонско-грчкиот спор за името.
XS
SM
MD
LG