Достапни линкови

Киргистан ќе бара повеќе пари за руските бази


Киргистанскиот министер за одбрана изјави денеска во Бишкек дека Русија мора да плаќа многу поголема сума доколку сака да ги задржи своите воени бази во Киргистан. Русија има 4 бази во Киргистан и за нив плаќа 4 ипол милиони долари.
XS
SM
MD
LG