Достапни линкови

8-мина загинати од поставена мина на патот во Турција


Најмалку 8 лица загинале во југо-источна Турција кога минибусот со кој патувале налетал на мина за која се претпоставува дека ја поставиле курдските бунтовници. Во инцидентот имало и тројца повредени, а се случил во близина на границата со Ирак и со Иран.
XS
SM
MD
LG