Достапни линкови

Ахмадинеџат во наредната недела ќе допатува во Њујорк


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат во наредната недела ќе допатува во Њујорк на заседанието на Генералното Собрание на Обединетите Нации. Оваа информација ја објави иранскиот шеф на дипломатијата Манучер Мотаки. Во говорот, се очекува Ахмадинеџат да искаже серија критики до Западот.
XS
SM
MD
LG