Достапни линкови

Автобуска несреќа во Иран, 29 загинати


Најмалку 29 луѓе загинаа, а 10 се повредени кога се преврте автобус во близина на иранскиот главен град Техеран, јавуваат тамошните агенции. Тие цитирајќи полициски извори соопштуваат дека причина за несреќата бил заморот на возачот. Патиштата во Иран се
меѓу најопасните во светот. Според официјалните податоци околу 23 илјади луѓе загинале во сообраќајни несреќи во текот на минатата година
XS
SM
MD
LG