Достапни линкови

НАТО ја покани Русија да присуствува на Самитот во Лисабон


НАТО ја покани Русија да присуствува на разговорите со лидерите на членките на Алијанската на Самитот во Лисабон во ноември. Се чека на одговор од Москва. Односите меѓу НАТО и Русија се влошија по руско-грузиската војна.
XS
SM
MD
LG