Достапни линкови

Клинтон - Израел и Палестина разговараат за клучни прашања


Американската државна секретарка Хилари Клинтон вели дека Израел и Палестина почнаа да се справуваат со клучните прашања за постигнување мир на Блискиот Исток. Таа е во Ерусалим каде што денеска треба да посредува во преговорите меѓу израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и палестинскиот претседател Махмуд Абас. Преговорите почнаа вчера во Египет.
XS
SM
MD
LG