Достапни линкови

Фуере - Eвропските закони треба и да се спроведуваат


Евроамбасадорот Ерван Фуере денеска изјави дека европските закони треба и да се спроведуваат, а не само да се донесат. Ова тој го рече на работниот појадок што го организира вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски со амбасадорите на земјите членки на Европската унија.
Наумовски, пак, рече дека законите прво треба да се донесат, а потоа да се имплементираат, а тоа е и цел на владата.
XS
SM
MD
LG