Достапни линкови

7-мина ирачки цивили загинале во Фалуџа


Ирачки претставници соопштија дека најмалку 7-мина цивили и двајца ирачки војници загинале при денешната заедничка акција на американски и ирачки сили во градот Фалуџа против група милитанти кои се криеле во една куќа. Цивилите настрадале од вкрстениот оган меѓу безбедносните сили и милитантите.
XS
SM
MD
LG