Достапни линкови

Руски министер за одбрана во посета на Пентагон


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска ќе го пречека рускиот министер за одбрана, Анатолу Сердуков во Вашингтнон. Се верува дека ова е прва посета на руски министер за одбрана на Пентагог во последните 5 години. Официјалните претставници соопштија дека двајцатата министри треба да потпишат документ за подобрување на соработката меѓу Москва и Вашингтон.
XS
SM
MD
LG