Достапни линкови

Медведев ќе ја посети Полска


Рускиот амбасадор во Полска, Александар Алексејев изјави дека пртеседателот Дмири Медведев ќе ја посети Полска до крајот на годинава.Тој посочи дека сега е време да се подобри трговијата меѓу двете земји и да се се започне со инвестиции. Алексејев додаде дека разговорите меѓу руските и полските преговарачи , за договорот околу природниот гас ќе продолжат во сабота во Москва.
XS
SM
MD
LG