Достапни линкови

Нови напади во Пакистан


Најмалку 10 луѓе загинале во северозападен Пакистан во близнина на границата со Авганистан при серија на американски ракетни напади. Новинските агенции во своите извештаи се повикуваат на неименувани претставници на безбедносните сили кои велат дека нападите биле насочени кон област а во која се верува дека оперираат Талибанците и членовите на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG