Достапни линкови

30-тина бунтовници убиени во Авганистан


НАТО и авганистанските власти соопштуваат дека се убиени триесетина бунтовници во Авганистан и во Пакистан. Тензиите во Авганистан се зголемуваат пред парламентарните избори што треба да се одржат в сабота.
XS
SM
MD
LG