Достапни линкови

Тачи - Статусот на Косово е решен „еднаш засекогаш“


Косовските власти ја отфрлаат можноста за какви било преговори со Србија за статусот на Косово, откако ОН усвоија резолуција со која се повикува на дијалог меѓу двете страни. Косовскиот премиер Хашим Тачи рече дека статусот на Косово „е решен еднаш засекогаш“.
XS
SM
MD
LG