Достапни линкови

Народната банка на Авганистан ја презема проблематичната банка


Народната банка на Авганистан наводно почнува постапка да ја преземе проблематичната Кабулска банка. До ваков чекор доаѓа откако се појавија сомнежи за финансиски неправилности во најголемата приватна авганистанска банка.
XS
SM
MD
LG