Достапни линкови

Грчката полиција не дозволи блокади во Атина


Грчката полиција не им дозволи пристап до центарот на Атина на колоната камиони и цистерни, кои учествуваа во протестот на превозниците. Синдикатот на превозници протестира против одлуката на владата за либерализација на товарниот транспорт.
Стотици камиони и цистерни од вчера се паркирани на главните магистрални правци кон главниот град на Грција и создаваат сообраќаен метеж на некои места.
XS
SM
MD
LG