Достапни линкови

Состојба на готовност на индиските сили во Кашмир


Индиските сили се во состојба на зголемена готовност во Кашмир и се заканија дека ќе стрелаат врз секое лице кое ќе го наруши полицискиот час. Оваа одлука е последица на вчерашните судири со сепаратистичките демоностранти во кои загинаа 19 лица.
XS
SM
MD
LG