Достапни линкови

Претседателските избори во Белорусија во декември 2010


Во Белорусија на 19 декември ќе бидат одржани парламентарни избори. Оваа одлука беше донесена на денешната седница на Парламентот. Се очекува Претседателот Александар Лукашенко да се кандидира за 4 мандат.
XS
SM
MD
LG