Достапни линкови

Втора рунда израелско - палестински мировни преговори


Премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху и палестинскиот Претседател Махмуд Абас ја почнуваат втора рунда од мировните преговори во Египет. Медијатор на дводневната средба која се одржува во Шарм Ел Шеик е државниот секретар на САД Хилари Клинтон.
Во мегувреме, Клинтон изјави дека е време за договор мегу двете страни и повтори дека Израел треба го прошири мораториумот за градење нови населби во Западниот Брег
.
XS
SM
MD
LG