Достапни линкови

Почнува Генералното Собрание на ОН во Њујорк


Во Њујорк почнува 65-то Генерално собрание на ОН. На агендата се теми од економијата и одржливиот развој.
На дневен ред се очекува да бидат и одбивањето на Иран да го сопре збогатувањето осиромашен ураниум и изрелската акција во Газа во мај. Централните дебати се планирани од 23 до 25 ти и од 27 до 30- септември .
XS
SM
MD
LG