Достапни линкови

Продолжува судењето против Караџиќ во Хаг.


Пред Хашкиот Трибунал продолжува судењето против поранешниот претседател на Република Српска Радован Караџиќ со сослушување нови сведоци по што почнува еднонеделнта пауза.
Караџиќ е обвинет за воени злостортсва и геноцид во БИХ и земање меѓународни заложници од 1992 до 95 та година.
XS
SM
MD
LG