Достапни линкови

Промени во албанската влада


Албанскиот премиер Сали Бериша изјави дека се согласува со измените во Владата што ги предложи коалицискиот партнер, Движење за социјалистичка интеграција на Илир Мета.
Претпладнево, Претседателството партијата на Мета одлучи да побара смена на некои министри од нивната партија.

XS
SM
MD
LG