Достапни линкови

Продолжува потрагата по Младиќ


Српските власти соопштија дека извршиле претрес на пет локации како дел од истрагата за финансиската мрежа што го помага бегството на генералот Ратко Младиќ. Тој е обвинет за воени злосторства во Хашкиот суд. Се соопштува дека под истрага се неколку луѓе и фирми.

XS
SM
MD
LG