Достапни линкови

Воени вежби во Казахстан


Шангајската организација за соработка почна двонеделни воени вежби со околу три илјади војници. Вежбите за справување со трговци со дрога и со исламски милитанти се одржуваат во Казахстан. Свои војници на вежбата испратиле пет од шесте земји членки на организацијата – Кина, Русија, Казахстан, Таџикистан и Киргистан. Узбекистан не испрати свои војници.
XS
SM
MD
LG