Достапни линкови

Србија ќе поднесе кандидатура за ЕУ во наредниот месец


Српскиот премиер Мирко Цветковиќ изјави денеска дека во наредниот месец Србија ќе ја поднесе кандидатурата за членство во Европската Унија. Тој нагласи дека Србија ја има подршката од сите 27 земји – членки, а оти само во една држава постои проблем бидејки има техничка влада.
XS
SM
MD
LG