Достапни линкови

Хилари Клинтон во посета на Блискиот Исток


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска заминува во посета на Блискиот Исток во рамките на напорите за обновување на израелско – палестинските мировни преговори. Предвидено е Клинтон утре во Египет да се состане со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и со палестинскиот лидер Махмуд Абас, како и повоторно да разговара со нив во Ерусалим во среда. Американскиот претседател Барак Обама би требало да се сретне со Нетанјаху и со Абас во наредната недела на маргините на Генералното Собрание на Обединетите Нации во Њујорк.
XS
SM
MD
LG