Достапни линкови

Фатени 4-ца од 25-те избегани затвореници во Таџикистан


Во Таџикистан биле фатени 4-ца затвореници, кои беа во групата од 25-мина кои избегаа од затворот во главниот град Душанбе во минатиот месец. Затворениците пружале отпор и дошло до престрелка при нивното апсење. Властите во Душанбе тврдат дека избеганите затвореници се припадници на исламска екстремистичка група.
XS
SM
MD
LG