Достапни линкови

Во воздушен напад на НАТО, убиени 14 бунтовници во Авганистан


НАТО соопшти дека во воздушен напад убиле 14 бунтовници во централен Авганистан. Според алијансата, воздушниот напад бил изведен откако НАТО и авганистанските сили, кои биле во патрола во провинцијата Урузган, биле нападнати од милитанти.
XS
SM
MD
LG