Достапни линкови

Убиени 8 чеченски бунтовници во Дагестан?


Осум чеченски бунтовници се убиени од страна на руските тајни агенти и членови на специјалниот полициски одред Омон за време на анти-терористичката операција во северената кавкаска република Дагестан, според новинската агенција Интерфакс. Локалните жители наводно ја известиле тајната служба и полицијата за присуството на исламските борци. Извшетајот не е потврден од независни извори.
XS
SM
MD
LG