Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 11 степени, а дневна до 26 степени.
XS
SM
MD
LG