Достапни линкови

Руски карго-вселенски брод слета на Меѓународната вселенска станица


Руски товарен вселенски брод денеска слета на Меѓународната вселенска станица со 2,5 тони залихи. Руската контрола за вселенски летови соопшти дека леталото Прогрес М-07М носи храна, вода, гориво и научен материјал како габи и бактерии за експерименти. На вселенската станица во моментов има тројца американски и тројца руски космонаути.
XS
SM
MD
LG