Достапни линкови

Палењето на Коранот - поголема опасност од терористички напади врз САД


Имамот Феисал Абдул Рауф денеска изјави дека палењето на Коранот би предизвикало катастрифа во муслиманскиот свет. Во интервју за телевизијата АБЦ, тој рече дека таква постапка би ја зајакнала позицијата на радикалите и ќе ја зголемеше веројатноста од терористички напади врз САД или врз американските интереси.
XS
SM
MD
LG