Достапни линкови

Нема нови мерки за штедење во Грција


Грчката влада не планира да воведе нови мерки за штедење, соопшти грчкиот премиер Јоргос Папандреу. Тој рече дека се исклучува можноста за реконструирање на долгот, оценувајќи дека „тоа би било катастрофално за економијата“. Папанндреу изјави дека владата планира оваа година да го намали дефицитот за 40 отсто, но дека за тоа не се потребни нови мерки за штедење.
XS
SM
MD
LG