Достапни линкови

Протест против Лужков во Москва


Градоначалникот на Мосва Јури Лужков денеска се соочува со нов протест против неговото 18-годишно владеење со Москва. Сличен протест минатиот месец беше спречен од бројните полициски сили.
Сепак, Лужков оваа недела претрпе голем удар, откако државната телевизија го обвини за корупција.
XS
SM
MD
LG