Достапни линкови

Местени фудбалски натпревари во Кина


Истрагата за поткуп и наместени натпревари во Кина се проширува. Осомничени се поранешниот претседател на Кинескиот фудбалски сојуз и уште двајца фудбалски функционери. Истрагата опфаќа десетина фудбалери, судии и функционери од Фудбалскиот сојуз на Кина.
XS
SM
MD
LG