Достапни линкови

Вечерва кошаркарско финале Турција-САД


Репрезентациите на домаќинот Турција и на САД вечерва ќе играат во финалето на 16-тото Светско првенство во кошарка откако синоќа во полуфиналните дуели ги совладаа Србија, односно Литванија. Во драматична завршница Турција ја совлада Србија со 83:82.
Во првото полуфинале, САД без поголеми проблеми ја совладаа Литванија со 89:74 за влез во финалето.
XS
SM
MD
LG