Достапни линкови

500 илјади долари кауција за Американка во Иран


Иранскиот обвинител побарал кауција од 500 илјади долари за ослободување на затворената Американка, која е дел од групата од тројца планинари затворени во Иран пред повеќе од една година.
Тие беа уапсени на иранско-ирачката граница додека планинареле. Иранските власти ги сомничат за шпионажа.
XS
SM
MD
LG