Достапни линкови

Папандреу гаѓан со чевел


Постар Грк го гаѓаше премиерот Јоргос Папандреу со чевел, на отворањето на саемот во Солун. Чевелот го промаши Папандреу, а напаѓачот е уапсен. Грчките синдикати за вечерва во Солун најавија протестни маршеви, против плановите на владата за намалување на долгот.
XS
SM
MD
LG