Достапни линкови

Тројца мртви во Струга


Три безживотни тела попладнево се откриени на градската плажа во Струга, во близина на истекот на реката Црн Дрим од Охридското езеро. Според првичните информации станува збор за двајца вработени во Медицинскиот центар во Струга, еден анестезиолог и еден хирург, а третиот бил вработен во УЈП, пренесува МИА.
Се уште не се познати причините на смртта.
XS
SM
MD
LG